Тркала трактор CLAAS Arion 410

PDF
тркала трактор CLAAS Arion 410
тркала трактор CLAAS Arion 410 слика 2
тркала трактор CLAAS Arion 410 слика 3
тркала трактор CLAAS Arion 410 слика 4
тркала трактор CLAAS Arion 410 слика 5
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
тркала трактор CLAAS Arion 410 слика 7
тркала трактор CLAAS Arion 410 слика 8
тркала трактор CLAAS Arion 410 слика 9
тркала трактор CLAAS Arion 410 слика 10
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/10
PDF
75.000 €
Контактирајте го продавачот
Марка CLAAS
Модел Arion 410
Тип тркала трактор
Година на производство 2018
Работни часови 1151 м/ч
Локација Германија Jacobsdorf
Датум на објавување јан 30, 2023
Agriline ID XM25246
Опис
Преден товарач
Брзина 40 км/ч
Вкупни димензии височина - 0.41 м
Мотор
Сила 95.17 кс (69.95 kW)
Менувачи
Марка Semi-powershift gear
Број на преноси 16
Оски
Предна оска 1
Големина на гуми 380/85 R24
Состојба на гумите 95 %
Задна оска 1
Големина на гуми 520/70 R34
Состојба на гумите 95 %
Кабина
Патен компјутер
Клима уред
Дополнителна опрема
AdBlue резервоар
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја зелен
Дополнителни информации
Германски
Spool valves da: 4
PTO speed: 540/540E/1000
Number of reverse gears: 16
All-wheel-drive
Front axle suspension system
Front loader mounting frame
Pneumatic system
Front-end loader
Cab
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
тркала трактор CLAAS arion 620c CLAAS arion 620c 75.000 € Тркала трактор 2018 3100 м/ч Германија, Hamburg