Огласот Силажен комбајн JOHN DEERE 8800 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 JOHN DEERE 8800 264.500 € Силажен комбајн 2018 3030 м/ч Чехија, LnãÅ˜E
силажен комбајн JOHN DEERE 8500 JOHN DEERE 8500 315.000 € Силажен комбајн 2020 1196 м/ч Чехија, Smiå˜Ice
силажен комбајн JOHN DEERE 7480 4x4 JOHN DEERE 7480 4x4 104.000 € Силажен комбајн 2014 4300 м/ч Чехија, Å Umperk
силажен комбајн JOHN DEERE 7480 JOHN DEERE 7480 99.000 € Силажен комбајн 2014 3481 м/ч Чехија, Habry
силажен комбајн JOHN DEERE 8800
Продадено
силажен комбајн JOHN DEERE 8800
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 2
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 3
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 4
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 5
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 6
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 7
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 8
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 9
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 10
силажен комбајн JOHN DEERE 8800 слика 11
1/11
Марка JOHN DEERE
Модел 8800
Тип силажен комбајн
Година на производство 2017
Работни часови 3035 м/ч
Локација Чехија Prostä›Jov
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 16232
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Силажен комбајн JOHN DEERE 8800

Чешки
Pick-up 639 - 1KM0639GCHH130380
Kemper 390 plus – 12 řádků - 1KM0390GLHH130531
ProDrive 40 km / h transmission
Active Adapter Copy - AHC
Electrically adjustable and heated rear-view mirrors
StarFire 6000 receiver
Deluxe set of service lighting H3
Premium set of LED work lights
Folding extension for 12-line Kemper and with ActiveFill Control
Front tires IF710 / 70R42 179D AxioBIB + rear tires 620/75 R26 168A8 MegaXBIB
Reversing camera - displays CommandTouch in the display
Stone detection system
ActiveFill Control - active filling of the vehicle
Camera on the chimney
Силажни комбајни JOHN DEERE
Резултати од пребарување: 225 огласа
Прикажи
Претплати се