Огласот Мулчер за трактор Sauerburger ALBATROS 6400 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
нови мулчер за трактор B&S Profi 260H Нови B&S Profi 260H 4.100 € Мулчер за трактор 01/2021 2.6 м Германија, Gnevkow OT Letzin
нови мулчер за трактор B&S Profi 180H Нови B&S Profi 180H 2.750 € Мулчер за трактор 01/2021 1.8 м Германија, Gnevkow OT Letzin
мулчер за трактор Sauerburger ALBATROS 6400
Продадено
мулчер за трактор Sauerburger ALBATROS 6400
мулчер за трактор Sauerburger ALBATROS 6400 слика 2
мулчер за трактор Sauerburger ALBATROS 6400 слика 3
мулчер за трактор Sauerburger ALBATROS 6400 слика 4
мулчер за трактор Sauerburger ALBATROS 6400 слика 5
1/5
Марка Sauerburger
Модел ALBATROS 6400
Тип мулчер за трактор
Година на производство 2021
Нето тежина 3450 кг
Локација Германија Stendal / Borstel
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот OSC3029864
Опис
Ширина на опфаќање 6.4 м
Транспортни димензии широчина - 2.87 м
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Мулчер за трактор Sauerburger ALBATROS 6400

Германски
Preis inkl. MwSt. 19 %: 33.124 €
Beleuchtung
hydraulisch klappbar
Sauerburger Mulcher
Arb. 6,40 m / 3450 kg
hydr. klappbar / Transp.-br 2,87 m
Automat. Keilriemenspannung
hydr. Transportverriegelung
Laufwalzen Ø 220 mm / Yoder Hammerschl
Gelenkwelle m. Freilauf / 2x6 Keilriem
Beleuchtung + Warntafeln
Prallblech
Schleifkufen 1 Paar