Нови комбајн за жито KUBOTA 4LZ-4.0

PDF
PDF
1 €
Контактирајте го продавачот
Марка KUBOTA
Модел 4LZ-4.0
Тип комбајн за жито
Година на производство 2022
Прва регистрација 2022
Нето тежина 4500 кг
Локација Кина Shanghai
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Agriline ID ZM21722
Опис
Капацитет на резервоар за зрна 1.6 м³
Ширина на опфаќање 2.2 м
Висина за истовар 3.08 м
Капацитет 25 т/ч
Состојба
Состојба нов
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Нови комбајн за жито KUBOTA 4LZ-4.0

Англиски
Our Company Specialized in sale of the New & Used Construction machinery;

the main product includes: Water well drilling rig, Stone Crushing Plant, Crushing Machines, Combine Harvester,

farm tractor,Brick machine etc;

Used Truck Crane(crawler crane),Used Bulldozer,Used Wheel loader(backhoe loader),Road Roller(Compactor),Excavator, Forklift (reach stacker),Concrete Mixer,Motor Grader, Dump Truck, Low-bed Trailer, Engine Generator,Air compressor,Mining equipment,and so on.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

KUBOTA Pro 988 цена на барање Комбајн за жито 2020 1500 м/ч Кина, Shanghai