Комбајн за жито John Deere T660

PDF
PDF
73.000 €
Нето цена
91.250 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка John Deere
Модел T660
Тип комбајн за жито
Година на производство 2010
Работни часови 4500 м/ч
Локација Хрватска Sikirevci
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Agriline ID ZF31728
Опис
Ширина на опфаќање 6.7 м
Приколка за жетварка
Секач за маслена репка
Дополнителна опрема
Жетварка жетварка житарка
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Комбајн за жито John Deere T660

Англиски
Year of production - 2010
9.0 engine 375 hp
6 walkers
Engine 4500 working hours
Header 6.70 m with trolley and rapeseed attachment
Great condition, ready to work

For Croatian language call 00385 91 786 4600
For English call, whatsapp or viber on покажи контакти
Year of production - 2010
9.0 engine 375 hp
6 walkers
Engine 4500 working hours
Header 6.70 m with trolley and rapeseed attachment
Great condition, ready to work
For Croatian language call 00385 91 786 4600
For English call, whatsapp or viber on покажи контакти
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

John Deere S690 75.000 € Комбајн за жито 2010 2645 м/ч Украина, Dnipro
John Deere T560 70.000 € Комбајн за жито 2010-05-13 4250 м/ч Шпанија, Huelva
John Deere W660 61.000 € Комбајн за жито 2009 2450 м/ч Украина, Dnipro
John Deere T550 65.800 € Комбајн за жито 2008 1474 м/ч Украина, Dnipro
John Deere W 650 97.000 € Комбајн за жито 2010 1890 м/ч Украина, Kyiv
John Deere S 690 80.000 US$ Комбајн за жито 2008 4020 м/ч Украина, Zvenyhorodka