E-FARM GmbH
E-FARM GmbH
Во продажба: 7613 огласа
6 години на Agriline
7 години на пазарот
Телефонските броеви се проверени
Во продажба: 7613 огласа
6 години на Agriline
7 години на пазарот

Комбајн за жито JOHN DEERE mb9640hmwts

PDF
комбајн за жито JOHN DEERE mb9640hmwts
1/1
PDF
59.900 €
Контактирајте го продавачот
Марка JOHN DEERE
Модел mb9640hmwts
Тип комбајн за жито
Прва регистрација 2006-08-08
Работни часови 4776 м/ч
Локација Франција Fr-29800 Pencran
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 46618-DJ6PICX
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Германски
Nombre de roues motrices : 4,Modèle: 9640 I Hill Master WTS,Moteur : John Deere 6 Cylindres,Transmission : Hydrostatique,Climatisation : Oui,Nombre de secoueur(s) : 6,Système de mise à niveau : Hillmaster,Largeur de coupe : 6m,Chariot : Oui,Dimension pneumatiques avant : 540//65R30,Usure des pneus avant : 40%,Dimension pneumatiques arrière : 800/65R32,Usure des pneus arrière : 50%,Possibilité de transport : France & Etranger
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
комбајн за жито JOHN DEERE 9780 cts JOHN DEERE 9780 cts 42.000 € Комбајн за жито 2003-08-08 4050 м/ч Франција, Fr-86140 Saint Genest D'ambiere
комбајн за жито JOHN DEERE w660hm JOHN DEERE w660hm 88.500 € Комбајн за жито 2010-08-08 3419 м/ч Франција, Fr-29800 Pencran
комбајн за жито JOHN DEERE s 690 JOHN DEERE s 690 119.000 € Комбајн за жито 2011-08-08 2050 м/ч Франција, Fr-80200 Estrees Deniecourt
комбајн за жито JOHN DEERE c 670 JOHN DEERE c 670 85.000 € Комбајн за жито 2007-08-08 405 кс Франција, Fr-62130 Herlin Le Sec
комбајн за жито JOHN DEERE t660 JOHN DEERE t660 85.000 € Комбајн за жито 2008-08-08 Франција, Fr-51100 Reims