Комбајн за жито FORTSCHRITT E512

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/11
PDF
6.500 €
Контактирајте го продавачот
Марка FORTSCHRITT
Модел E512
Тип комбајн за жито
Работни часови 940 м/ч
Локација Германија Kunde
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 20843-298099410036
Мотор
Сила 105 кс (77 kW)
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
4-Straw walker,
Shaker
4-Straw walker,
Shaker
4-Straw walker,
Shaker
Počet vytřasadel (4 ks).,
Vytřásadlo
mit 3,80m Schneidwerk und Transportwagen, 2300 Liter Korntank,
Schüttleranzahl (4 Stck.),
Schüttler
Schüttleranzahl (4 Stck.),
Schüttler
4-Straw walker,
Shaker
Nombre de secoueurs - 4,
Secoueurs
4-Straw walker,
Shaker
Numero di scuotitori (4 pz.),
Shaker
Kratītāju skaits (4 gab.),
Kratītājs
Aantal schudders (4 st.),
Schudder
Ilość wytrząsaczy (4 szt.),
Wstrząsacz
Число хорд соломотряса (4 шт.),
Cоломотряс
Число хорд соломотряса (4 шт.),
Cоломотряс
Število pretresal (4 kosi),
Pretresalo
4-Straw walker,
Shaker
4-Straw walker,
Shaker
4-Straw walker,
Shaker
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
комбајн за жито FORTSCHRITT E 514 FORTSCHRITT E 514 цена на барање Комбајн за жито 1993-08-08 1681 м/ч Германија, Oyten
комбајн за жито FORTSCHRITT E 303 FORTSCHRITT E 303 цена на барање Комбајн за жито 1989-08 Германија, 17094 Pragsdorf
комбајн за жито JOHN DEERE S690i 4WD JOHN DEERE S690i 4WD 174.900 € Комбајн за жито 2014-08-08 1746 м/ч Германија, Kunde