Комбајн за жито FORTSCHRITT E-516 №1448

PDF
комбајн за жито FORTSCHRITT E-516 №1448
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/2
PDF
17.000 US$
≈ 16.310 €
Контактирајте го продавачот
Марка FORTSCHRITT
Модел E-516 №1448
Тип комбајн за жито
Година на производство 1989
Локација Украина Харьков
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 60108
Опис
Ширина на опфаќање 7 м
Мотор
Сила 228 кс (168 kW)
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Руски
Жатка 7 м.На ходу
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
комбајн за жито JOHN DEERE 1188 JOHN DEERE 1188 33.900 € Комбајн за жито 1989 2780 м/ч Украина, Полтава
комбајн за жито FORTSCHRITT 512 FORTSCHRITT 512 12.347 € Комбајн за жито 1987 4.2 м Латвија, Cēsis, Cēsu nov.