Комбајн за жито DRONNINGBORG D1200

PDF
PDF
5.500 US$
≈ 5.119 €
Контактирајте го продавачот
Марка DRONNINGBORG
Модел D1200
Тип комбајн за жито
Година на производство 1990
Работни часови 22 м/ч
Локација Украина Новоград-Волинський
Датум на објавување мај 20, 2023
Каталошки број на продавачот 0069
Мотор
Марка Perkins
Тип линиски
Сила 80 кс (58.8 kW)
Гориво дизел
Турбо
Број на цилиндри 4
Дополнителна опрема
Жетварка жетварка какви било типови житарки
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја портокалов

Дополнителни информации — Комбајн за жито DRONNINGBORG D1200

Украински
Свежепривезен, 100% растаможен + поставлен на учет, привезен 15.08.2010г. Жатка 3 метра, Мотор перкенс 4 цилиндра, За смену убирает 7-10 га может больше, расход на 1 га-6 лит. солярки, соломотрасив 4, камера приему 1m. Это один из лучших - простой в обслуживании, средних комбайнов. - ТОРГ УМЕСТЕН!!!
Свежепривезен, 100% растаможен + поставлен на учет, привезен 15.09.2020г. Жатка 3 метра, Мотор перкенс 4 цилиндра, За смену убирает 7-10 га может больше, расход на 1 га-6 лит. солярки, соломотрасив 4, камера приему 1m. Это один из лучших - простой в обслуживании, средних комбайнов. - ТОРГ УМЕСТЕН!!!
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

JOHN DEERE 1174 34.000 US$ Комбајн за жито 1990 2819 м/ч Украина, Ковель
JOHN DEERE 1075 26.000 US$ Комбајн за жито 04/1989 2781 м/ч Украина, Золотоноша
DRONNINGBORG 8900 цена на барање Комбајн за жито 1991 Данска, Hemmet
NEW HOLLAND TF 42 24.500 € Комбајн за жито 1993 4400 м/ч Украина, Київ
CLAAS Lexion 600 100.000 US$ Комбајн за жито 2007 9 м/ч Украина, м.Хмельницький