Огласот Комбајн за жито DRONNINGBORG D 1200 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
комбајн за жито JOHN DEERE 1085 JOHN DEERE 1085 28.900 US$ Комбајн за жито 03/1989 3500 м/ч Украина, Лукашівка
комбајн за жито JOHN DEERE 9500 JOHN DEERE 9500 55.000 US$ Комбајн за жито 1989 3879 м/ч Украина, Одесса
комбајн за жито JOHN DEERE 950 JOHN DEERE 950 19.000 US$ Комбајн за жито 01/1990 2475 м/ч Украина, Торчин
комбајн за жито CLAAS Dominator 58 CLAAS Dominator 58 20.000 US$ Комбајн за жито 01/1990 1500 м/ч Украина, Торчин
комбајн за жито DRONNINGBORG D 1200
Продадено
1/2
Марка DRONNINGBORG
Модел D 1200
Тип комбајн за жито
Година на производство 1989
Работни часови 3000 м/ч
Локација Украина Сокаль
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Agriline ID UV29282
Опис
Капацитет на резервоар за зрна 2500 м³
Ширина на опфаќање 3.3 м
Висина за истовар 3 м
Капацитет 40 т/ч
Работна брзина 4 км/ч
Брзина 20 км/ч
Резервоар за гориво 160 л
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка Perkins
Тип линиски
Сила 95 кс (69.83 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 4.5 cм³
Потрошувачка на гориво 6 л/100км
Број на цилиндри 4
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 4
Дополнителна опрема
Жетварка жетварка житарка
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја црвен
Дополнителни информации
Руски
В чудовому стані, готовий до жнив, грошей на нього не жаліли, все працює. Додаю до нього ще два нових ремні ходової і барабана вартістю 300$ І інші запчастини
В чудовому стані, готовий до жнив, грошей на нього не жаліли, все працює. Додаю до нього ще два нових ремні ходової і барабана вартістю 300$ І інші запчастини