Комбајн за жито Claas Lexion 770 TT

PDF
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 2
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 3
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 4
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 5
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 6
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 7
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 8
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 9
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 10
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 11
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 12
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 13
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 14
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 15
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 16
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 17
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 18
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 19
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 20
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 21
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 22
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 23
комбајн за жито Claas Lexion 770 TT слика 24
Заинтересирани сте за огласот?
1/24
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка Claas
Модел Lexion 770 TT
Тип комбајн за жито
Година на производство 2013
Работни часови 2437 м/ч
Нето тежина 24000 кг
Локација Ирска Borris
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот C6600486
Опис
Ширина на опфаќање 9 м
Мотор
Марка Caterpillar
Оски
Предна оска 1
Состојба на гумите 90 %
Задна оска 1
Големина на гуми 500
Состојба на гумите 90 %
Кабина
Клима уред
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја зелен

Дополнителни информации — Комбајн за жито Claas Lexion 770 TT

Англиски
Model description : Lexion 770 TT
Brand : CLAAS
Model : Lexion 770 TT
Year of manufacture : 2013
Internal stock no : xx770TT2013
Type : Rotary
Latest inspection : 2023-03-18
Area harvested : 5392 ha
General grade (1 min - 5 max) : 4
Amount of previous owners : 1
Full service history : Yes
Working width : 900 cm
Engine Manufacturer : CAT
Hours of use : 2437 h
Separator hours : 1601 h
Registration number : 132 KE
Manufacturing / Serial number : C6600486
Traction type : Tracked
Transport weight : 24000 kg
Tyre brand : continental
Front tyres remaining : 90 %
Rear tyres remaining : 90 %
Rear tyre size : 500
Production country : DE
9m Vario head
Straw chopper
Chaff spreader
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Claas Lexion 630 цена на барање Комбајн за жито 2013 1766 м/ч Ирска, Borris
Claas Lexion 580 цена на барање Комбајн за жито 2008 2932 м/ч Ирска, Borris
Claas Tucano 440 цена на барање Комбајн за жито 2008 1693 м/ч Ирска, Borris
Claas Lexion 440 цена на барање Комбајн за жито 1998 4812 м/ч Ирска, Borris
New Holland CX 6090 цена на барање Комбајн за жито 2012 2028 м/ч Ирска, Borris
Claas Lexion 570 цена на барање Комбајн за жито 2007 3059 м/ч Ирска, Borris