Комбајн за жито Claas Lexion 580

PDF
комбајн за жито Claas Lexion 580
комбајн за жито Claas Lexion 580
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 2
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 3
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 4
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 5
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 6
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 7
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 8
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 9
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 10
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 11
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 12
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 13
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 14
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 15
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 16
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 17
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 18
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 19
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 20
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 21
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 22
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 23
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 24
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 25
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 26
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 27
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 28
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 29
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 30
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 31
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 32
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 33
комбајн за жито Claas Lexion 580 слика 34
Заинтересирани сте за огласот?
1/34
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка Claas
Модел Lexion 580
Тип комбајн за жито
Година на производство 2004
Работни часови 3956 м/ч
Локација Ирска Borris
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 54600302
Опис
Ширина на опфаќање 7.5 м
Мотор
Марка Mercedes
Број на цилиндри 2 cyl
Оски
Предна оска 1
Големина на гуми 800/65 R32
Состојба на гумите 80 %
Задна оска 1
Големина на гуми 600/65 R28
Состојба на гумите 20 %
Кабина
Авто радио
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Комбајн за жито Claas Lexion 580

Англиски
Model description : Claas Lexion 580
Brand : CLAAS
Model : Lexion 580
Year of manufacture : 2004
Internal stock no : xx2004Lex580
Type : Rotary
Latest inspection : 2023-07-07
Area harvested : 7536 ha
General grade (1 min - 5 max) : 4
Amount of previous owners : 2
Working width : 750 cm
Hours of use : 3956 h
Engine Manufacturer : Mercedes
Cylinders : 2 cyl
Separator hours : 2427 h
Registration number : 04 kk 3208
Manufacturing / Serial number : 54600302
Traction type : 2 WD
Tyre brand : continental
Front tyres remaining : 80 %
Rear tyres remaining : 20 %
Front tyre size : 800/65 R32
Rear tyre size : 600/65 R28
Production country : DE
Seats : Clothed
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Claas Lexion 570 цена на барање Комбајн за жито 2007 3059 м/ч Ирска, Borris
Claas Lexion 580 цена на барање Комбајн за жито 2008 2932 м/ч Ирска, Borris
Claas Tucano 440 цена на барање Комбајн за жито 2008 1693 м/ч Ирска, Borris
Claas Lexion 440 цена на барање Комбајн за жито 1998 4812 м/ч Ирска, Borris
Claas 560 132.500 € Комбајн за жито 2004 1350 м/ч Украина, Kyiv