Комбајн за жито Claas Lexion 570

PDF
комбајн за жито Claas Lexion 570
комбајн за жито Claas Lexion 570
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 2
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 3
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 4
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 5
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 6
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 7
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 8
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 9
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 10
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 11
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 12
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 13
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 14
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 15
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 16
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 17
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 18
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 19
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 20
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 21
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 22
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 23
комбајн за жито Claas Lexion 570 слика 24
Заинтересирани сте за огласот?
1/24
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка Claas
Модел Lexion 570
Тип комбајн за жито
Година на производство 2007
Работни часови 3059 м/ч
Локација Ирска Borris
Датум на објавување 9.2.2024
Каталошки број на продавачот xx07570
Опис
Ширина на опфаќање 7.5 м
Оски
Оски 2
Предна оска 1
Големина на гуми 800/65 R32
Состојба на гумите 80 %
Задна оска 1
Големина на гуми 800/55 R22.5
Состојба на гумите 70 %
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2022-06

Дополнителни информации — Комбајн за жито Claas Lexion 570

Англиски
Brand : CLAAS
Model : Lexion 570
Year of manufacture : 2007
Type : Rotary
Internal stock no : xx07570
Latest inspection : 2022-06-16
Area harvested : 6557 ha
General grade (1 min - 5 max) : 4
Amount of previous owners : 2
Working width : 750 cm
Hours of use : 3059 h
Engine Manufacturer : CAT
Separator hours : 2025 h
Registration number : 07 WX 6776
Manufacturing / Serial number : 58501449
Traction type : 2 WD
Tyre brand : continental
Front tyres remaining : 80 %
Rear tyres remaining : 70 %
Front tyre size : 800/65 R32
Rear tyre size : 800/55 R22.5
Production country : DE
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Claas Lexion 580 цена на барање Комбајн за жито 2008 2932 м/ч Ирска, Borris
Claas Tucano 440 цена на барање Комбајн за жито 2008 1693 м/ч Ирска, Borris
Claas Lexion 580 цена на барање Комбајн за жито 2007 1700 м/ч Украина, Rivne
Claas Lexion 580 цена на барање Комбајн за жито 2007 1900 м/ч Украина, Rivne
Claas Lexion 560 85.000 € Комбајн за жито 2007 2320 м/ч Украина, Dnipro
Claas Lexion 440 51.000 € Комбајн за жито 2003 2200 м/ч Украина, Dnipro