Комбајн за жито Claas Lexion 440

PDF
комбајн за жито Claas Lexion 440
комбајн за жито Claas Lexion 440
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 2
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 3
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 4
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 5
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 6
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 7
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 8
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 9
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 10
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 11
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 12
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 13
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 14
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 15
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 16
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 17
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 18
комбајн за жито Claas Lexion 440 слика 19
Заинтересирани сте за огласот?
1/19
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка Claas
Модел Lexion 440
Тип комбајн за жито
Година на производство 1998
Работни часови 4812 м/ч
Локација Ирска Borris
Датум на објавување 9.2.2024
Каталошки број на продавачот 4502038
Опис
Ширина на опфаќање 6 м
Оски
Предна оска 1
Состојба на гумите 70 %
Задна оска 1
Состојба на гумите 70 %
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2022-11

Дополнителни информации — Комбајн за жито Claas Lexion 440

Англиски
Brand : CLAAS
Model : Lexion 440
Year of manufacture : 1998
Internal stock no : xx4905
Type : Straw walker
Latest inspection : 2022-11-04
Area harvested : 5 ha
General grade (1 min - 5 max) : 4
Amount of previous owners : 2
Working width : 600 cm
Hours of use : 4812 h
Separator hours : 3779 h
Registration number : 98 MH 4881
Manufacturing / Serial number : 4502038
Traction type : 2 WD
Front tyres remaining : 70 %
Rear tyres remaining : 70 %
Front tyre size : 650
Production country : DE
Very good working condition
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Claas Lexion 630 цена на барање Комбајн за жито 2013 1766 м/ч Ирска, Borris
Claas Lexion 770 TT цена на барање Комбајн за жито 2013 2437 м/ч Ирска, Borris
John Deere 2058 цена на барање Комбајн за жито 1996 3974 м/ч Ирска, Borris
Claas Lexion 460 55.350 € Комбајн за жито 1998 4554 м/ч Полска, Szczytno