Комбајн за жито CASE IH Axial-Flow 2188 Rotary Combine

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/15
PDF
23.810 €
21.000 GBP
Контактирајте го продавачот
Марка CASE IH
Тип комбајн за жито
Година на производство 1995
Работни часови 3422 м/ч
Локација Обединето Кралство SLINGSBY
Датум на објавување сеп 01, 2022
Agriline ID KN21561
Мотор
Број на цилиндри 6
Менувачи
Хидромеханичка трансмисија
Оски
Оски 2
Предна оска 1
Големина на гуми 30,5 / 32
Задна оска 1
Големина на гуми 14,9 / 24
Кабина
Пневматски седишта
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја црвен
Дополнителни информации
Англиски
2539 rotor hours
air/con
passenger seat
30.5/32 front tyre`s
14.9/24 rears
straw chopper
twin spreading disc`s
22 foot header
Year 2004. покажи контакти
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
комбајн за жито JOHN DEERE CTS Rotary JOHN DEERE CTS Rotary 31.750 € Комбајн за жито 2000 3625 м/ч Обединето Кралство, SLINGSBY
комбајн за жито CASE IH AF 2188 CASE IH AF 2188 цена на барање Комбајн за жито 1996 4800 м/ч Украина, Ровно
комбајн за жито CASE IH 2166 CASE IH 2166 50.000 € Комбајн за жито 1997 4000 м/ч Украина, Киев