Комбајн за репка VERVAET 617

PDF
PDF
100.000 €
Нето цена
120.000 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка VERVAET
Модел 617
Тип комбајн за репка
Година на производство 2007
Прва регистрација 2008
Работни часови 8069 м/ч
Зафатнина 24 м³
Нето тежина 20000 кг
Локација Украина Староконстантинов
Датум на објавување мар 15, 2023
Agriline ID LN767
Опис
Број на редови 6
Простор помеѓу редови 45 мм
Капацитет на резервоар 24 м³
Работна брзина 10 км/ч
Брзина 30 км/ч
Резервоар за гориво 940 л
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Марка DAF МХ
Тип линиски
Сила 465 кс (342 kW)
Гориво дизел
Потрошувачка на гориво 35 л/ч
Број на цилиндри 6
Број на вентили 24
Менувачи
Тип хидростатска
Оски
Оски 2
Состојба на гумите 85 %
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Патен компјутер
Авто радио CD
Греач на огледало
Круз контрола (темпомат)
Тахометар
Помошни фарови
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја црвен

Дополнителни информации — Комбајн за репка VERVAET 617

Украински
Підготовленний до роботи ,в 2021 році капітальний ремонт двигуна . Гарантія!
Підготовлений до роботи.Вкладень не потребує.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

комбајн за репка VERVAET 625 VERVAET 625 110.000 € Комбајн за репка 2007 8234 м/ч Украина, Староконстантинов
комбајн за репка VERVAET 617 VERVAET 617 181.000 € Комбајн за репка 2011 7460 м/ч Украина, Староконстантинов
нови комбајн за репка VERVAET Q 621 Нови VERVAET Q 621 цена на барање Комбајн за репка 2023 45 мм Украина, Староконстантинов
комбајн за репка VERVAET 625 VERVAET 625 190.000 € Комбајн за репка 2012 6400 м/ч Украина, Староконстантинов
комбајн за репка ROPA euro-Tiger ROPA euro-Tiger цена на барање Комбајн за репка 2006 3500 м/ч Украина, смт.Володарка